آتش سوزی های بی سابقه روسیه

آتش سوزی های بی سابقه روسیه

مسکو (AP) - هزاران آتش سوزی هر ساله گستره وسیعی از روسیه را در بر می گیرد و جنگل ها را تخریب می کند و مناطق را در دودهای شدید محصور می کند.

در شمال شرقی سیبری تابستان امسال در میان گرمای رکورد زده آتش سوزی های گسترده ای را تجربه کرده است. بسیاری از مناطق دیگر در سراسر کشور پهناور نیز با آتش سوزی درگیر هستند.

چه چیزی آتش سوزی های بی سابقه روسیه را دامن می زند؟

در این پرونده پرونده شنبه ، 17 ژوئیه 2021 ، داوطلبان آماده می شوند که آتش سوزی جنگل را در جمهوری ساخا یا به نام یاکوتیا ، شرق دور روسیه خاموش کنند. روسیه با آتش سوزی گسترده جنگل ها روبرو شده است ، علت این امر گرمای زیاد غیر معمول و بی توجهی به قوانین ایمنی در برابر آتش سوزی است ، و ساخا-یاکوتیا در شمال شرقی سیبری به عنوان منطقه ای که اخیراً بیشترین آسیب را دید ،

آسیب دیده است. هر ساله ، هزاران آتش سوزی گسترده روسیه را فرا گرفته و جنگل ها را تخریب کرده و مناطق وسیعی را در معرض دود شدید قرار می دهد. در تابستان امسال به دنبال گرمای بی سابقه آتش سوزی گسترده ای در یاکوتیا در شمال شرقی سیبری رخ داده است.

اینها برخی از عوامل آتش سوزی بومی روسیه و عواقب آن است.

ثبت حرارت

در سال های اخیر ، روسیه دمای بالایی را به ثبت رسانده است که بسیاری از دانشمندان آن را نتیجه بارز تغییرات آب و هوایی می دانند. هوای گرم باعث ذوب شدن یخ زدگی و افزایش تعداد آتش سوزی ها شده است.

ثبت حرارت

در این عکس پرونده که توسط سرویس مطبوعاتی وزارت اورژانس روسیه ارائه شده است ، یک آتش نشان چهارشنبه ، 14 ژوئیه 2021 آتش سوزی در جنگل در منطقه یاکوتیا ، روسیه را مهار می کند. هر ساله ، هزاران آتش سوزی مناطق وسیعی از روسیه را در بر می گیرد ، جنگل ها را تخریب می کند و مناطق وسیعی را در بر می گیرد. دود خشک در تابستان امسال به دنبال گرمای بی سابقه آتش سوزی گسترده ای در یاکوتیا در شمال شرقی سیبری رخ داده است.

منطقه وسیع ساخا - یاکوتیا

منطقه وسیع ساخا-یاکوتیا در سیبری در طی طلسم طولانی هوای گرم ، دمای رکوردی را در این سال دیده است. آتش سوزی در این مناطق تاکنون بیش از 1.5 میلیون هکتار (3.7 میلیون هکتار) زمین را سوزانده است و این منطقه را به منطقه آسیب دیده در روسیه تبدیل کرده است.

آتش سوزی شهرها ، شهرها و روستاهای یاکوتیا را در معرض دود غلیظی قرار داده است و مقامات را مجبور کرده است تا پروازهای خود را در فرودگاه پایتخت منطقه به مدت کوتاهی متوقف کنند. وزارت دفاع روسیه هواپیماها و هلی کوپترهای حمل و نقل خود را برای کمک به خاموش کردن شعله های آتش مستقر کرد.

فدوت توموسوف ، نماینده پارلمان روسیه که نماینده منطقه است ، شعله های آتش را بی سابقه خواند.

نظارت بر مشکلات

جنگل هایی که مناطق عظیمی از روسیه را تحت پوشش خود قرار می دهند ، نظارت و تشخیص سریع آتش سوزی های جدید را به یک وظیفه دلهره آور تبدیل می کنند.

جنگل هایی که مناطق عظیمی از روسیه را تحت پوشش خود قرار می دهند

در این عکس از پرونده چهارشنبه ، 16 ژوئن 2021 ، آتش نشانان در محل آتش سوزی جنگل در نزدیکی روستای آندریفسکی در خارج از تیومن ، سیبری غربی ، روسیه کار می کنند.

دانشمندان می گویند آتش سوزی در سیبری مقادیر رکوردی از گازهای گلخانه ای آزاد می کند که در گرم شدن کره زمین نقش دارد. هر ساله ، هزاران آتش سوزی گسترده روسیه را فرا گرفته و جنگل ها را تخریب کرده و مناطق وسیعی را در معرض دود شدید قرار می دهد. در تابستان امسال به دنبال گرمای بی سابقه آتش سوزی گسترده ای در یاکوتیا در شمال شرقی سیبری رخ داده است

در سال 2007 ، یک شبکه هواپیمایی فدرال که نگاهی به آن نمی انداخت منحل شد و دارایی های آن به مقامات منطقه ای تحویل داده شد. این تغییر که بسیار مورد انتقاد قرار گرفت ، منجر به زوال سریع برنامه شد.

یک شبکه هواپیمایی فدرال

در این عکس پرونده 17 شنبه ، 17 ژوئیه 2021 ، یک داوطلب برای خاموش کردن آتش سوزی جنگل در جمهوری ساخا یا به نام یاکوتیا ، روسیه شرق دور راه می رود. روسیه با آتش سوزی گسترده جنگل ها روبرو شده است ، دلیل این امر گرمای زیاد غیر معمول و بی توجهی به قوانین ایمنی در برابر آتش سوزی است ، و ساخا-یاکوتیا در شمال شرقی سیبری بیشترین آسیب دیدگی را در منطقه اخیر داشته است. هر سال ، هزاران آتش سوزی گسترده روسیه را در برگرفته و جنگل ها را نابود می کند. و پوشاندن مناطق وسیع در دود خشک. در تابستان امسال به دنبال گرمای بی سابقه آتش سوزی گسترده ای در یاکوتیا در شمال شرقی سیبری رخ داده است.

سالها بعد ، دولت روسیه این حرکت را برگرداند و آژانس فدرال را که مسئول نظارت بر جنگلها از هوا است ، دوباره ایجاد کرد. با این حال ، منابع آن همچنان محدود است ، و بررسی زمین جنگل های وسیع سیبری و خاور دور روسیه را دشوار می کند.

نادیده گرفتن قوانین ایمنی

در حالی که برخی از آتش سوزی ها توسط صاعقه ایجاد می شود ، کارشناسان تخمین می زنند که بیش از 70 درصد از آتش سوزی ها توسط مردم ایجاد می شود.

اغلب این فقط یک ته سیگار یا یک آتش سوزی متروک است ، اما دلایل دیگری نیز وجود دارد.

مقامات به طور منظم سوختگی های کنترل شده را انجام می دهند ، آتش سوزی می کنند تا راه برای پوشش گیاهی جدید روشن شود و آتش سوزی های برنامه ریزی نشده را از سوخت محروم کند. اما ناظران می گویند که چنین سوختگی های عمدی اغلب بد کنترل نمی شوند و گاهی اوقات به جای کمک به مهار آتش سوزی های گسترده ای باعث آتش سوزی می شوند.

نادیده گرفتن قوانین ایمنی

در این عکس یکشنبه ، 18 ژوئیه 2021 ، داوطلبان و کارمندان منبع آتش جنگل خارج از روستای Magaras را در 87 کیلومتری خاموش می کنند. (61 مایل) در غرب یاکوستک ، پایتخت جمهوری سخا که به نام یاکوتیا ، روسیه شرق دور نیز شناخته می شود. هر ساله ، هزاران آتش سوزی گسترده روسیه را فرا گرفته و جنگل ها را تخریب کرده و مناطق وسیعی را در معرض دود شدید قرار می دهد. در تابستان امسال به دنبال گرمای بی سابقه آتش سوزی گسترده ای در یاکوتیا در شمال شرقی سیبری رخ داده است.

کشاورزان در سرتاسر روسیه نیز به دلیل مقرراتی که برای داشتن آنها در زمین های کشاورزی جریمه می کنند ، از همین روش برای سوزاندن چمن و درختان کوچک استفاده می کنند.

چنین سوختگی هایی به طور منظم از کنترل خارج می شوند.

ARSON خوش شانس

فعالان و کارشناسان می گویند که آتش سوزی ها غالباً به منظور پوشاندن شواهد مربوط به چوب های غیرقانونی یا ایجاد مکان های جدید برای برداشت چوب به بهانه دروغین پاکسازی مناطق سوخته ، آتش سوزی می شوند.

فعالان در سیبری و خاور دور ادعا کرده اند که عمده این آتش سوزی ها به شرکت هایی مربوط است که الوار را به بازار عظیم چین می فروشند و خواستار ممنوعیت کامل صادرات چوب به چین هستند.

مقامات این مسئله را پذیرفته و قول داده اند كه نظارت را تشدید كنند ، اما قلمرو دور روسیه اجازه ادامه فعالیت غیرقانونی را می دهد.

منتقدان خاطرنشان می کنند که کد جنگل 2007 کنترل را به مقامات منطقه ای و مشاغل منتقل می کند ، نظارت متمرکز را از بین می برد ، به فساد دامن می زند و به اقدامات غیرقانونی قطع درختان کمک می کند تا آتش سوزی ایجاد کنند.

مقررات کنترلی

قوانین روسیه به مقامات اجازه می دهد اگر خسارت احتمالی برای هزینه های مهار آتش سوزی ارزش بیشتری نداشته باشد ، آتش سوزی را در مناطق خاص ایجاد کنند.

مقررات کنترلی

در این عکس پرونده یکشنبه ، 18 ژوئیه 2021 ، یک داوطلب زمین را می اندازد تا آتش سوزی جنگل را در خارج از روستای Magaras در 87 کیلومتری خفه کند. (61 مایل) در غرب یاکوستک ، پایتخت جمهوری سخا که به نام یاکوتیا ، روسیه شرق دور نیز شناخته می شود. هر ساله ، هزاران آتش سوزی گسترده روسیه را فرا گرفته و جنگل ها را تخریب کرده و مناطق وسیعی را در معرض دود شدید قرار می دهد. در تابستان امسال به دنبال گرمای بی سابقه آتش سوزی گسترده ای در یاکوتیا در شمال شرقی سیبری رخ داده است.

منتقدان مدت طولانی است که این ماده را مورد حمله قرار می دهند و معتقدند که این بی تحرکی مقامات را تشویق می کند و تلاش های اطفا حریق را کند می کند ، بنابراین شعله ای که می توانست با هزینه نسبتاً کمی خاموش شود اغلب مجاز است بدون کنترل بسوزد.

میخائیل کریندلین از Greenpeace روسیه گفت: آنها به هر حال مجبورند آن را خاموش کنند ، اما خسارات و هزینه های آن قابل مقایسه نیست.

عواقب طولانی مدت

آتش سوزی فقط درختان را از بین نمی برد. آنها همچنین حیات وحش را از بین می برند و می توانند با آلودگی هوا عواقبی برای سلامتی انسان داشته باشند.

انتشار کربن از آتش سوزی و تخریب جنگل ها که منبع اصلی اکسیژن هستند ، سرانجام به گرم شدن کره زمین و تأثیرات احتمالی فاجعه بار آن برای کره زمین کمک می کنند.

طبق گفته های مارک پارینگتون ، دانشمند ارشد مرکز اروپایی پیش بینی های آب و هوای متوسط ، آتش سوزی های امسال در سیبری در حال حاضر کربن بیشتری از آتش سوزی های برخی سال های گذشته منتشر کرده است.

عواقب طولانی مدت

در این عکس پرونده دوشنبه ، 19 ژوئیه 2021 ، دود ناشی از آتش سوزی جنگل یاکوستک ، پایتخت جمهوری ساخا را که به نام یاکوتیا ، شرق دور روسیه نیز شناخته می شود ، پوشانده است. هر ساله ، هزاران آتش سوزی گسترده روسیه را فرا گرفته و جنگل ها را تخریب کرده و مناطق وسیعی را در معرض دود شدید قرار می دهد. در تابستان امسال به دنبال گرمای بی سابقه آتش سوزی گسترده ای در یاکوتیا در شمال شرقی سیبری رخ داده است.

پارینگتون گفت: آتش سوزی ذغال سنگ نارس که در سیبری و بسیاری از مناطق دیگر روسیه رایج است از نظر انتشار بسیار مضر است زیرا ذغال سنگ نارس از دهها هزار سال پیش کربن را جذب می کند.

پارینگتون

در این عکس پرونده 17 شنبه ، 17 ژوئیه 2021 ، داوطلبان آتش سوزی جنگل را در جمهوری ساخا که به نام یاکوتیا ، روسیه شرق دور شناخته می شود ، خاموش می کنند.

روسیه با آتش سوزی گسترده جنگل ها روبرو شده است ، علت این امر گرمای زیاد غیر معمول و بی توجهی به قوانین ایمنی در برابر آتش سوزی است ، و ساخا-یاکوتیا در شمال شرقی سیبری به عنوان منطقه ای که اخیراً بیشترین آسیب را دید ، آسیب دیده است.

هر ساله ، هزاران آتش سوزی گسترده روسیه را فرا گرفته و جنگل ها را تخریب کرده و مناطق وسیعی را در معرض دود شدید قرار می دهد. در تابستان امسال به دنبال گرمای بی سابقه آتش سوزی گسترده ای در یاکوتیا در شمال شرقی سیبری رخ داده است.

وی گفت: سپس این همه کربن را به جو آزاد می کند.

مقامات روسی ضمن تعهد به پایبندی به توافق نامه پاریس در مورد تغییر آب و هوا ، بر نقش اساسی جنگل های روسیه در کاهش سرعت گرم شدن کره زمین تاکید می کنند. با این حال ، آتش سوزی های منظم و معکوس اثر معکوس دارند و باعث افزایش چشمگیر انتشار کربن می شوند.

کریندلین از Greenpeace گفت: آنها تأکید می کنند که مناطق عظیم توسط جنگل پوشانده شده است اما از اثر انتشار گازهای گلخانه ای ناشی از آتش سوزی غافل می شوند.


اشتراک گذاری و دانلود مقاله :

دانلود مقاله تاریخ بارگذاری : 1401/02/25

شما میتوانید از طریق فرم زیر سوالات و نظرات خود را ارسال نمایید.

سایر مقالات از این دسته

در اوکراین چه اتفاقی می افتد؟

ولودیمیر زلنسکی گفت: لادیمیر پوتین در یک واقعیت جایگزی نساخته شده زندگی می کند و به طور کامل نمی داند چه خبر است در اوکراین. ...

ترس از تهاجم جدید روسیه به اوکراین

در امتداد مرز شمالی اوکراین با روسیه ، ترس از تهاجم جدید وجود دارد. اکنون، پس از شکست دادن روس ها - در طی هفته ها نبرد و با ...

جمع کننده سرمایه ترامپ متهم شد

توماس جی باراک جونیور ، دوست نزدیک رئیس جمهور سابق دونالد جی ترامپ و یکی از مهمترین جمع آورندگان صندوق مبارزات انتخاباتی ...

جمهوری خواهان ضد ترامپ

نانسی پلوسی روز پنجشنبه پیشنهاد كرد كه جمهوری خواهان بیشتری را برای تحقیق در 6 ژانویه انتخاب كند. كمتر از 24 ساعت پس از ...