جمع کننده سرمایه ترامپ متهم شد

جمع کننده سرمایه ترامپ متهم شد

توماس جی باراک جونیور ، دوست نزدیک رئیس جمهور سابق دونالد جی ترامپ و یکی از مهمترین جمع آورندگان صندوق مبارزات انتخاباتی وی در سال 2016 ، صبح سه شنبه به اتهامات نقض قانون فدرال مبنی بر الزام لابی گری برای منافع خارجی ، متهم شد وکار آن به وزارت دادگستری کشیده شد.

رئیس افتتاحیه ترامپ در سال 2017 به جرایم غیرقانونی

پاتریک تی فالون / بلومبرگ دادستان های فدرال برای نزدیک به سه سال درمورد توماس جی باراک جونیور ، دوست نزدیک رئیس جمهور سابق دونالد جی ترامپ تحقیق کرده اند

شهردار لری لایت فوت هشدار داد که محدودیت های #COVID_19 در صورت گسترش در دلتا می توانند بازگردند .

دادستان های فدرال و F.B.I. نزدیک به سه سال است که آقای باراک را مورد تحقیق قرار داده اند و بر این موضوع تمرکز کرده اند که آیا وی تلاش کرده است که به تبلیغات انتخاباتی ریاست جمهوری آقای ترامپ در سال 2016 بپردازد یا دولت وی را به نمایندگی از کشورهای حاشیه خلیج فارس با سهام عظیم در سیاست ایالات متحده تحت تأثیر قرار دهد.

این نظارت توسط دادستان های بخش صحت عمومی دادستانی ایالات متحده برای بخش شرقی نیویورک نظارت می شد. در مصاحبه ای دو سال پیش ، سخنگوی آقای باراک گفت که او به عنوان یک واسطه مستقل بین رهبران خلیج فارس و کارزار انتخاباتی و دولت ترامپ عمل کرده است ، نه از طرف مقامات یا نهادهای خارجی.

کیفرخواست آقای باراک و دو مرد دیگر را به دلیل عدم ثبت نام به عنوان کارگزاران دولت امارات متحده عربی متهم کرد. دو نفر دیگر که متهم شدند متیو گریمز ، یکی از مدیران ارشد سابق شرکت آقای باراک و راشد المالک الشاهی ، تاجر اماراتی و نزدیک به اتحادیه اروپا بود.

کیفرخواست هفت گانه همچنین آقای باراک را به ممانعت از عدالت و اظهارات متعدد دروغ در طی مصاحبه 20 ژوئن 2019 با عوامل فدرال متهم کرد.

این اتهامات توسط دادستان ایالات متحده در منطقه شرقی نیویورک ، بخش امنیت ملی وزارت دادگستری و F.B.I اعلام شد.

دادستان کل مارک لسکو از بخش امنیت ملی وزارت دادگستری.

Colony Capital

شرکت املاک و مستغلات آقای باراک ، Colony Capital ، از سرمایه گذاری قابل توجه عربستان سعودی و اتحادیه اروپا بهره مند شد. در طی سه سال پس از آنكه آقای ترامپ در ژوئیه 2016 نامزد حزب جمهوری خواه به عنوان رئیس جمهور شد ، كولونی پایتخت از طریق سرمایه گذاری یا معاملات دیگر حدود 1.5 میلیارد دلار از این دو شهرستان خلیج فارس دریافت كرد. از این میزان ، حدود 474 میلیون دلار از محل صندوق های ثروتمند حاکمیت که توسط دولت های آنها کنترل می شود ، حاصل شده است.

 جمع کننده سرمایه ترامپ متهم به اتهام لابی گری

آقای باراک در ماه مارس از سمت ریاست اجرایی شرکت کناره گیری کرد. این شرکت اخیراً به DigitalBridge تغییر نام داده است. طبق پرونده ای که در این ماه در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ثبت شده ، آقای باراک مالک ده درصد از بنگاه اقتصادی است و یکی از مدیران آن است.

آقای باراک 74 ساله از دهه 1980 با آقای ترامپ دوست بود. او به جمع آوری پول برای اولین کارزاری ریاست جمهوری آقای ترامپ کمک کرد و تیم انتقال خود را پس از پیروزی آقای ترامپ اداره کرد. اما شاید او بیشتر به دلیل هدایت کمیته تحلیف آقای ترامپ مشهور بود ، که 107 میلیون دلار جمع کرد - بیشترین پولی که تاکنون جمع شده و برای جشن تحلیف هزینه شده است

منتقدان ادعا کردند این کمیته به مرکزی برای دسترسی دستفروش به مقامات خارجی یا رهبران بازرگانی یا کسانی که از طرف آنها اقدام می کنند تبدیل شد ، اما تحقیقات انجام شده توسط چندین حوزه قضایی محلی در مورد فعالیت های کمیته ادامه یافت و هیچ گونه اتهامی در این زمینه مطرح نشد.

تحقیق فدرال در مورد روابط آقای باراک با رهبران خارجی ، که توسط نیویورک تایمز در ژوئیه 2019 گزارش شد ، نتیجه تحقیقات منجر شده توسط مشاور ویژه رابرت S. مولر سوم در دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 بود.

کارهای مشاور ویژه توجه به موارد نقض قانون ثبت نمایندگان خارجی ، معروف به FARA را برانگیخت و تلاش بیشتری از طرف وزارت دادگستری برای اجرای آن داشت. این قانون از کسانی که برای دولت های خارجی ، احزاب سیاسی یا نهادهای دیگر کار می کنند تأثیر می گذارد تا سیاست یا افکار عمومی آمریکا را تحت تأثیر قرار دهند تا فعالیت های خود را به این بخش اعلام کنند.

چندین دستیار سابق ترامپ که توسط مشاور ویژه متهم شدند ، نقض اساسنامه را در تقاضای گناه تأیید کردند ، از جمله پل منافورت ، رئیس سابق مبارزات انتخاباتی و ریک گیتس ، معاون رئیس. آقای مولر سوالات به آقای باراک را به دفتر دادستان ایالات متحده در بروکلین ارجاع داد ، ظاهراً دلیل این اتهامات فراتر از وظیفه تحقیق وی بود.

در یک حادثه گزارش شده توسط نیویورک تایمز ، آقای باراک سعی کرد آنچه را که آقای ترامپ در یک سخنرانی انتخاباتی در ماه مه 2016 در مورد سیاست های انرژی در مورد سیاست انرژی با تماس های خود در خلیج فارس ، از جمله آقای المالک الشاهی ، تاجر اماراتی ، هماهنگ کند .

در یک اشاره آشکار به تماس های آقای باراک با خلیج فارس ، آقای منافورت در نامه ای از وی در مورد سخنرانی پرسید: آیا این کار را توسط دوستان ما انجام می دهید؟

شارون لافرانیر از واشنگتن و ویلیام کی راشبام از نیویورک گزارش دادند. کیتی بنت در این تحقیق همکاری کرد.


اشتراک گذاری و دانلود مقاله :

دانلود مقاله تاریخ بارگذاری : 1401/02/26

شما میتوانید از طریق فرم زیر سوالات و نظرات خود را ارسال نمایید.

سایر مقالات از این دسته

در اوکراین چه اتفاقی می افتد؟

ولودیمیر زلنسکی گفت: لادیمیر پوتین در یک واقعیت جایگزی نساخته شده زندگی می کند و به طور کامل نمی داند چه خبر است در اوکراین. ...

ترس از تهاجم جدید روسیه به اوکراین

در امتداد مرز شمالی اوکراین با روسیه ، ترس از تهاجم جدید وجود دارد. اکنون، پس از شکست دادن روس ها - در طی هفته ها نبرد و با ...

جمهوری خواهان ضد ترامپ

نانسی پلوسی روز پنجشنبه پیشنهاد كرد كه جمهوری خواهان بیشتری را برای تحقیق در 6 ژانویه انتخاب كند. كمتر از 24 ساعت پس از ...

قعطی اینترنت در آزمایشات روسیه

مشخص شده است که روسیه در طی ماه های ژوئن و ژوئیه خود را از اینترنت جهانی جدا کرده است ، زیرا ترس ولادیمیر پوتین ...