جمهوری خواهان ضد ترامپ

جمهوری خواهان ضد ترامپ

نانسی پلوسی روز پنجشنبه پیشنهاد كرد كه جمهوری خواهان بیشتری را برای تحقیق در 6 ژانویه انتخاب كند ، كمتر از 24 ساعت پس از آنكه دو قانونگذار GOP طرفدار ترامپ را برای هیئت انتخاب انتخاب كرد. نماینده فعلی GOP در هیئت ، نماینده لیز چنی ، به طور جداگانه اظهار داشت که او از دو عضو شناخته شده در کمیته حمایت خواهد کرد: Kinzinger (R-Ill.) ، شریک چنی در مخالفت محافظه کارانه با دونالد ترامپ ، و نماینده سابق دنور ریگلمن (R-Va.) ، انتخاب احتمالی به عنوان مشاور خارجی چنی در تحقیقات شد.

GOP

قانونگذار GOP می گوید: اگر اقتصاد ایالات متحده به زودی درمورد مجرمان اینترنتی اقدام نكند ، اقتصاد گسترده تر در معرض خطر است

پاسخ پلوسی به خبرنگاران

پلوسی در پاسخ به خبرنگاران در مورد اینکه آیا جمهوری خواهان بیشتری را برای خدمت در کنار چنی منصوب می کند ، به خبرنگاران گفت: خواهیم دید این حتی دو حزبی نیست ؛ این غیرحزبی است این در مورد حقیقت جویی است و این چیزی است که ما به مردم آمریکا مدیون هستیم.

قبل از اینکه پلوسی چنی را در اوایل ماه جاری انتخاب کند ، طبق گفته یکی از آشنایان به گفتگوها ، کینزینگر تمایل خود برای پیوستن به هیئت منتخب را با سایر قانونگذاران در میان گذاشت. وی روز پنجشنبه درمورد سوال در مورد احتمال اضافه شدن وی به هیئت منتخب ، که قرار است اولین جلسه دادرسی هفته آینده را با پاسخ دهندگان اجرای قانون در هنگام محاصره پایتخت توسط حامیان رئیس جمهور سابق برگزار کند ، از اظهار نظر خودداری کرد.

متحد وی از وایومینگ با تأیید موافقانه ای روبرو شد.

کینزینگر

کینزینگر افزودنی فوق العاده به کمیته خواهد بود. من فکر می کنم که در نهایت این به گوینده بستگی دارد ، اما من مطمئناً از آن حمایت خواهم کرد.

چنی افزود كه ریگلمن ، یك محقق باتجربه در مورد افراط گرایی آنلاین كه قبلاً عناصر راست افراطی موجود در پشت این شورش را جستجو كرده است ، به عنوان یك دستیار خارجی در این تحقیق فوق العاده خواهد بود.

وی گفت: دنور کسی است که سالها تجربه دارد ، خصوصاً در همه زمینه های مرتبط با مسائل سایبری. و من فکر می کنم [او] صرفاً از نظر درک ، درک میزان استفاده از سیستم عامل های رسانه های اجتماعی ، ارتباطاتی که تا قبل از ششم ادامه داشت ، اضافه شده فوق العاده ای به کار کمیته خواهد بود.

هنگامی که تحت فشار قرار گرفت که آیا چنی نام ریگلمن را برای پلوسی مطرح می کند ، وی با ابراز تزلزل و تکرار فقط گفت: او یک عضو عالی کمیته خواهد بود. به گفته منابع نزدیک به هیئت منتخب ، چنی مجاز به استخدام کارکنان خود خواهد بود ، هرچند مشخص نیست که آیا رئیس مجلس حق انتخاب وتو بر انتخاب های منصوب GOP خود را دارد یا خیر.

در صورت تصمیم پلوسی برای نامگذاری جانباز نیروی هوایی ، حداقل یكی از اعضای دموكرات هیئت منتخب اظهار داشت كه وی از اضافه شدن كینزینگر به صفوف خود حمایت خواهد كرد.

جیمی راسکین (نماینده وزارت امور خارجه)

جیمی راسکین (نماینده وزارت امور خارجه) گفت: من برای هر کسی از نظر سیاسی که نمی خواهد مانع کار کمیته شود ، آزاد هستم. من مطمئن هستم كه كینزینگر نمی خواهد مانع كار كمیته شود.

فراتر از کینزینگر ، مشخص نیست که آیا هیچ یک از نمایندگان جمهوری خواه تصمیم دارند در این هیئت شرکت کنند. نماینده خیمه هررا باتلر (آر-واش) ، که در رای گیری برای استیضاح ترامپ در ماه فوریه به چنی و کینزینگر پیوست ، به خبرنگاران گفت که او شرکت نخواهد کرد.

وی گفت: مگر اینکه این افراد از اعضای کنگره تشکیل نشوند ، مردم آمریکا نمی توانند به نتایج اعتماد کنند.

تلاش برای تقویت بالقوه نمایندگی جمهوری خواه در هیئت منتخب پس از آن است که رهبر اقلیت مجلس نمایندگان کوین مک کارتی روز پنجشنبه هر پنج گزینه خود را به دنبال وتوی Pelosi در مورد دو نام بحث برانگیز لیست خود ، نمایندگان جیم بنکس (R-Ind.) انتخاب کرد. و جیم جردن (آر-اوهایو).

استنی هویر

استنی هویر ، رهبر اکثریت مجلس (روز شنبه) گفت که ممکن است از اردن و دیگر جمهوری خواهان مجلس که با مک کارتی ارتباط برقرار کرده اند خواسته شود قبل از هیئت انتخاب شهادت دهند. در همین حال ، مک کارتی متعهد شد که جمهوری خواهان در پاسخ به آنها ، تحقیقات خود را درباره وقایع در تاریخ 6 ژانویه انجام خواهند داد.

اما پلوسی اعتراضات مک کارتی در روز پنجشنبه را رد کرد و گفت که او تصمیم درست گرفته است و مانع از جلوگیری بانکها و اردن به دلیل مزخرفات آنها در ماه های پس از شورش مرگبار شده است.

پلوسی درباره مک کارتی گفت: من در مورد او صحبت نمی کنم. بیایید وقت یکدیگر را تلف نکنیم.

پلوسی گفت که تصمیم خود برای جلوگیری از این دو ، در حالی که به سه گزینه دیگر مک کارتی اجازه حضور در این هیئت را داده است ، هیچ ربطی به رأی آنها برای به چالش کشیدن صدور گواهی از دست دادن ترامپ در 6 ژانویه ندارد. در واقع ، نماینده تروی نهلز (R- تگزاس) نیز علیه صدور گواهینامه رأی داد و توسط پلوسی وتو نشد.

پلوسی به خبرنگاران گفت: دو نفر دیگر اظهاراتی را بیان كردند و اقداماتی را انجام دادند كه فقط مضحك بود اگر آنها را در كمیته حقیقت جویی قرار می داد.


اشتراک گذاری و دانلود مقاله :

تاریخ بارگذاری : 1401/02/26 دانلود مقاله

شما میتوانید از طریق فرم زیر سوالات و نظرات خود را ارسال نمایید.

سایر مقالات از این دسته

زلزله ۷.۴ ریشتری در جنوب ترکیه و درخواست کمک بین المللی

زمین لرزه ای به بزرگی ۷.۴ ریشتر در استان قهرمان ماراش و ۹ استان دیگر ترکیه رخ داد. ...

در اوکراین چه اتفاقی می افتد؟

ولودیمیر زلنسکی گفت: لادیمیر پوتین در یک واقعیت جایگزی نساخته شده زندگی می کند و به طور کامل نمی داند چه خبر است در اوکراین. ...

ترس از تهاجم جدید روسیه به اوکراین

در امتداد مرز شمالی اوکراین با روسیه ، ترس از تهاجم جدید وجود دارد. اکنون، پس از شکست دادن روس ها - در طی هفته ها نبرد و با ...

جمع کننده سرمایه ترامپ متهم شد

توماس جی باراک جونیور ، دوست نزدیک رئیس جمهور سابق دونالد جی ترامپ و یکی از مهمترین جمع آورندگان صندوق مبارزات انتخاباتی ...