جواد فروغی اولین مدال طلا در المپیک توکیو

جواد فروغی اولین مدال طلا در المپیک توکیو

جواد فروغی اولین مدال طلای ایران را در توکیو کسب کرد. او در تمام طول رقابت ها یک برتری ثابت داشت و با نزدیک به هفت امتیاز از Damir Mikec دارنده مدال نقره برنده شد.

تیرانداز از ایران رکورد جدید المپیک را با 244.8 امتیاز در مسیر رسیدن به طلا ثبت کرد. Damir Mikec از صربستان نقره و PANG Wei از جمهوری خلق چین برنز گرفت.

فروغی امسال فرم خوبی داشته و در جام جهانی ISSF که در ژوئن در کرواسی برگزار شد ، طلای خود را به دست آورد تا به طلایی که در جام جهانی مارس در دهلی هند بدست آورد بود، اضافه کند. حالا او می تواند پس از نمایش غالب تیراندازی در توکیو ، قهرمان المپیک را به لیست عناوین خود اضافه کند.

احترام نظامی اولین مدال طلای المپیک توکیو

در دیدار نهایی فروغی در برابر برخی رقیب های قدرتمند از جمله PANG که 5 سال پیش در ریو 2016 مدال برنز و در پکن برنده مدال طلا شده بود، صف آرایی کرد.

فروغی به مراحل انتهایی مسابقه به صعود کرد و هرگز از برتری خود فروگذار نشد و در مسیر رسیدن به پیروزی، مرتباً به حلقه 10 ضربه می زد. در حالی که در هر مسابقه دو شوت باقی مانده بود، او بین 2 تا 4امتیاز از حریفان خود پیش می افتاد و در نهایت با یک اختلاف 7 امتیازی برنده مدال طلا شد.

جایزه جواد فروغی چقدر است؟

وزارت ورزش برای مدال طلا دو میلیارد تومان معادل حدودا ۸۰ هزار دلار و کمیته المپیک هم ۱۰ هزار یورو معادل حدود ۱۲ هزار دلار پاداش می دهند که در مجموع جایزه مدال طلا برای ورزشکاران ایران حدود ۹۲ هزار دلار می شود.

برای مدال نقره نیز یک ورزشکار ایرانی ۵۶ هزار دلار (یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان وزارت ورزش + ۵ هزار یورو کمیته المپیک) دریافت می کند و پاداش مدال برنز حدود ۳۴ هزار دلار (۷۵۰ میلیون تومان وزارت و ۳۵۰۰ یورو کمیته المپیک) است.

حواشی مدال طلا جواد فروغی

فروغی مسن ترین مدال آور تاریخ ورزش ایران در المپیک شد/ شکستن رکورد مرحوم نامجو

جواد فروغی تیرانداز ۴۱ ساله توانست صاحب یک رکورد بزرگ دیگر نیز شود.

او علاوه بر ثبت رکورد المپیک و کسب مدال طلای تپانچه ۱۰ متر بادی المپیک ۲۰۲۰ توکیو، توانست مسن ترین ورزشکار ایران در تاریخ این.رقابت ها با ۴۱ سال سن تبدیل شود که مدال المپیک به دست می آورد.

پیش از او مرحوم محمود نامجو در المپیک ۱۹۵۶ ملبون با ۳۸ سال سن به مدال برنز رسیده بود تا مسن ترین مدال آور ورزش ایران باشد.

تبریک تلفنی متفاوت وزیر ورزش کشورمان خطاب به اولین طلایی کاروان ایران؛ سلطانی فر: در تهران به فروغی گفتم تو طلایی هستی.

استوری تبریک علی دایی، اسطوره فوتبال ایران به جواد فروغی برنده طلای المپیک. تبریک رییس فدراسیون آمریکا به علی دادگر پس از کسب مدال طلای المپیک توسط علی فروغی. ایران برای اولین بار در رده دوم جدول توزیع مدال های المپیک قرار گرفت.

جواد فروغی یک پرستار است؟

رکورد المپیک توسط یکی از کادر درمان ایلام از طبقه منفی ۲ بیمارستان شکست! جواد فروغی یک پرستار بیمارستان و جزو کادر درمان است.

تیرانداز المپیکی ایران پیش از این گفته بود: تیراندازی را در طبقه منفی دو بیمارستان به صورت کاملا اتفاقی شروع کردم. برای اولین بار سال ۸۹ یا ۹۰ بود که تپانچه بادی را به من نشان دادند تا تیراندازی کنم، در همان تجربه اول حدود امتیاز ۸۵ زدم و کسی که مسئول بود از من خواست تا پیگیر باشم. تشویق او باعث شد تا سراغ تیراندازی بروم و با مربگیری آقای خدابنده لو کارم را شروع کردم.

حالا در دوران سخت کرونایی یک پرستار از ایران توانست یک اتفاق تاریخی را در المپیک۲۰۲۰ توکیو رقم بزند و صاحب مدال طلای المپیک شود.

تاریخ سازی جوان ایلامی در المپیک توکیو

تاریخ سازی پدیده تیر اندازی ایران جواد فروغی جوان ایلامی.

ملی پوش تیراندازی ایران در رقابت با سایر حریفان در تفنگ ۱۰ متر تپانچه بادی توانست در رده نخست قرار بگیرد و نشان طلا را کسب کند.

این نخستین مدال تاریخ رشته تیراندازی در المپیک و اولین مدال کاروان جمهوری اسلامی ایران در رقابت های المپیک ۲۰۲۰ توکیو است.

تماس تلفنی ابراهیم رییسی با جواد فروغی

آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی در تماس تلفنی با جواد فروغی، کسب مدال طلای المپیک در رشته تیراندازی و شکستن رکورد المپیک را به وی تبریک گفت.

دکتر رئیسی در این تماس ابراز امیدواری کرد سایر ورزشکاران ایرانی هم با افتخارآفرینی، دل مردم ایران را شاد کنند.

رئیس جمهور منتخب همچنین در گفتگو با دادگر رئیس فدراسیون تیراندازی، از زحمات مربیان تیم ملی تیراندازی و مدیران فدراسیون تقدیر کرد.


اشتراک گذاری و دانلود مقاله :

دانلود مقاله تاریخ بارگذاری : 1401/02/24

شما میتوانید از طریق فرم زیر سوالات و نظرات خود را ارسال نمایید.

سایر مقالات از این دسته

در اوکراین چه اتفاقی می افتد؟

ولودیمیر زلنسکی گفت: لادیمیر پوتین در یک واقعیت جایگزی نساخته شده زندگی می کند و به طور کامل نمی داند چه خبر است در اوکراین. ...

ترس از تهاجم جدید روسیه به اوکراین

در امتداد مرز شمالی اوکراین با روسیه ، ترس از تهاجم جدید وجود دارد. اکنون، پس از شکست دادن روس ها - در طی هفته ها نبرد و با ...

جمع کننده سرمایه ترامپ متهم شد

توماس جی باراک جونیور ، دوست نزدیک رئیس جمهور سابق دونالد جی ترامپ و یکی از مهمترین جمع آورندگان صندوق مبارزات انتخاباتی ...

جمهوری خواهان ضد ترامپ

نانسی پلوسی روز پنجشنبه پیشنهاد كرد كه جمهوری خواهان بیشتری را برای تحقیق در 6 ژانویه انتخاب كند. كمتر از 24 ساعت پس از ...