در اوکراین چه اتفاقی می افتد؟

در اوکراین چه اتفاقی می افتد؟

ولودیمیر زلنسکی گفت: لادیمیر پوتین در یک واقعیت جایگزین ساخته شده زندگی می کند و به طور کامل نمی داند چه خبر است در اوکراین.

زلنسکی ، رئیس جمهور اوکراین گفت: تهاجم تمام مقیاس روسیه به کشورش که 91 روز پیش آغاز شد ، به احتمال زیاد با یک راه حل از طریق مذاکره پایان خواهد یافت ، اما تنها در صورتی که پوتین، همتای روسی اش، با مذاکرات مستقیمی موافقت کند که تاکنون از آن اجتناب کرده است.

زلسنکی روز چهارشنبه به شرکت کنندگان در مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس گفت:

[پوتین] به شدت از آنچه در اوکراین می گذرد بی خبر است.

اوکراین قرار نیست خاک ما را واگذار کند، ما در کشور خود در سرزمین خود می جنگیم .

وی که از طریق لینک ویدیویی صحبت می کرد، گفت: این جنگ اوکراین است ، نه علیه کسی ، اما این جنگ برای سرزمین ما ، برای آزادی ما ، برای استقلال ما ، برای آینده ما است.

ما هیچ سرزمین دیگری نداریم . ما باید در همان جایی که هستیم بمانیم و نه فرصتی برای ما وجود دارد که جای دیگری برای زندگی پیدا کنیم و نه می خواهیم به دنبال جای دیگری برای زندگی بگردیم.

زلنسکی گفت: «من فکر می کنم که رئیس جمهور فدراسیون روسیه باید در حقیقت امروز رانده شود، نه اینکه در این حباب و واقعیت جایگزین خود قرار بگیرد.»

زلنسکی در پاسخ به این سوال که جنگ چه زمانی پایان خواهد یافت ، گفت که زمان بندی به اراده سیاسی برای ادامه تامین تسلیحات و تامین مالی "برای تقویت انعطاف پذیری ما" و همچنین مذاکرات صلح بستگی دارد.

"من مطمئن هستم که نوعی روند صلح آمیز، نوعی گفتگو وجود خواهد داشت، و ما در مورد مسائل مربوط به اینکه اوکراین قرار است با چه کسی مذاکره کند، با چه رئیس جمهوری فدراسیون روسیه قرار است مذاکره کنیم، بحث خواهیم کرد. "رئیس جمهور افزود.

من امیدوارم که رئیس جمهور دیگری در فدراسیون روسیه وجود داشته باشد.

زلنسکی مدت هاست گفته است که فقط مذاکرات مستقیم رئیس جمهور با رئیس جمهور می تواند به جنگ پایان دهد .

اما رهبر اوکراین اظهار داشت که پوتین از واقعیت تهاجم راکد و پرهزینه خود جدا شده است.

مذاکرات صلح دوجانبه در روزهای پس از آغاز حمله روسیه به روسیه در 24 فوریه. اما دورهای متعدد گفتگو نتایج محدودی فراتر از باز کردن کریدورهای بشردوستانه از مناطق جنگی و شهرک های محاصره شده به همراه داشته است.

گفت وگوها که با بی اعتمادی و مزاحمت ها احاطه شده بود، از آن زمان به طور کامل متوقف شد. شواهدی از جنایات روسیه و نقض حقوق بشر - که مسکو آن را رد می کند - در مناطق اشغالی نیز بحث ها را تضعیف کرد.

زلنسکی گفت که مسکو باید حداقل چیزی مانند خروج نیروها و تجهیزات خود به مواضع قبل از 24 فوریه را نشان دهد تا تعهد خود را به مذاکرات نشان دهد.

جنگ رعد و برق برنامه ریزی شده روسیه علیه اوکراین با شکست مواجه شد، واحدهای پیشروی ضعیف و آمادگی ضعیف آن توسط مقاومت شدید اوکراینی در تنگنا قرار گرفتند و نابود شدند.

نیروهای روسی پس از عقب نشینی از شمال، اکنون بر حفظ مناطق اشغالی در جنوب و پیشروی در شرق متمرکز شده اند - در استان های لوهانسک و دونتسک در منطقه دونباس که از سال 2014 تحت کنترل روسیه و نیابتی روسیه هستند.

کی یف می خواهد تمام اراضی اوکراین را پس بگیرد، نه فقط آن هایی را که روس ها از 24 فوریه تصرف کرده اند.

زلنسکی گفت: «وقتی اوکراین می گوید برای بازپس گیری سرزمین هایش می جنگد، به این معنی است که اوکراین تا زمانی که تمام اراضی خود را به دست آورد، می جنگد».

زلنسکی همچنین از متحدان غربی خواست درگیر درگیری های داخلی نشوند و فکر نکنند که کارشان تمام شده است.

زلنسکی گفت: «روسیه از نظر تسلیحاتی همچنان در حال تسلط است. تعداد آنها از ما بیشتر است، آنها از ما پیشی گرفته اند و آنچه ما نیاز داریم سلاح است. البته. و ما باید بسیار قدرتمندتر باشیم."

زلنسکی با استناد به بسته ششم تحریم های متوقف شده اتحادیه اروپا - که برنامه ریزی شده است شامل تدابیری برای صادرات پرسود نفت روسیه باشد - و بحث های داخلی ناتو در مورد پیشنهاد الحاق فنلاند و سوئد، گفت که نگران از هم پاشیدن وحدت در غرب است. زلنسکی درباره اتحاد غرب گفت: «من نمی توانم آن را ببینم.

رئیس جمهور گفت: "منفعت عظیم ما و مزیت بزرگ ما نسبت به روسیه زمانی خواهد بود که ما واقعاً متحد باشیم، زمانی که هر کشوری مرده باشد مطمئن باشد که طرف چه طرفی است."


اشتراک گذاری و دانلود مقاله :

دانلود مقاله تاریخ بارگذاری : 1401/02/27

شما میتوانید از طریق فرم زیر سوالات و نظرات خود را ارسال نمایید.

سایر مقالات از این دسته

ترس از تهاجم جدید روسیه به اوکراین

در امتداد مرز شمالی اوکراین با روسیه ، ترس از تهاجم جدید وجود دارد. اکنون، پس از شکست دادن روس ها - در طی هفته ها نبرد و با ...

جمع کننده سرمایه ترامپ متهم شد

توماس جی باراک جونیور ، دوست نزدیک رئیس جمهور سابق دونالد جی ترامپ و یکی از مهمترین جمع آورندگان صندوق مبارزات انتخاباتی ...

جمهوری خواهان ضد ترامپ

نانسی پلوسی روز پنجشنبه پیشنهاد كرد كه جمهوری خواهان بیشتری را برای تحقیق در 6 ژانویه انتخاب كند. كمتر از 24 ساعت پس از ...

قعطی اینترنت در آزمایشات روسیه

مشخص شده است که روسیه در طی ماه های ژوئن و ژوئیه خود را از اینترنت جهانی جدا کرده است ، زیرا ترس ولادیمیر پوتین ...