قعطی اینترنت در آزمایشات روسیه

قعطی اینترنت در آزمایشات روسیه

مشخص شده است که روسیه در طی ماه های ژوئن و ژوئیه خود را از اینترنت جهانی جدا کرده است ، زیرا ترس ولادیمیر پوتین برای آزادی بیان بیشتر است.

قانون حاکمیت اینترنت

این کشور در اواخر سال 2019 قانونی را که به عنوان قانون حاکمیت اینترنت شناخته می شود ، تصویب کرد که می خواهد کشور را از قطع شدن زیرساخت های خارجی محافظت کند.

برای جلوگیری از آنچه روسیه ماهیت تهاجمی استراتژی ملی امنیت سایبری ایالات متحده نامید ، اجرا شد.

این قانون کنترل مسکو بر شبکه جهانی را شدیدتر کرده و باعث ایجاد نگرانی در میان فعالان آزادی بیان شده است ، زیرا آنها می ترسند این اقدام نظارت دولت بر فضای مجازی کشور را تقویت کند.

روزنامه RBC روز پنجشنبه با استناد به اسناد گروه کاری که وظیفه بهبود امنیت اینترنت روسیه را بر عهده دارد ، از 15 ژوئن تا 15 ژوئیه آزمایشات شرکت های مخابراتی بزرگ روسیه از 15 ژوئن تا 15 ژوئیه برگزار شد و موفقیت آمیز بود.

هدف از آزمایشات تعیین توانایی

این منبع گفت: هدف از آزمایشات تعیین توانایی Runet برای کار در صورت تحریف خارجی ، بلوک و تهدیدهای دیگر است.

یکی دیگر از منابع RBC گفت که قابلیت قطع فیزیکی قسمت اینترنت روسیه مورد آزمایش قرار گرفته است.

بلافاصله مشخص نشد که قطع اتصال چه مدت طول کشیده است و یا اینکه آیا اختلالات قابل توجهی در ترافیک اینترنت وجود دارد.

RBC گفت ، این قانون مقرر کرده است که آزمایشات هر ساله انجام شود ، اما به دلیل عوارض بیماری همه گیر Covid-19 ، عملیات در سال 2020 متوقف شد.

روسیه در آزمایشات از اینترنت جهانی قطع می شود .

سخنگوی دیمیتری پسکوف گفت ، کرملین از این آزمایشات مطلع بود و آنها را به موقع توصیف کرد و گفت که روسیه باید برای هر کاری آماده باشد.

این قانون به دنبال مسیریابی ترافیک وب و داده های روسی از طریق نقاط تحت کنترل مقامات ایالتی و ایجاد یک سیستم نام دامنه ملی است که به اینترنت امکان ادامه کار حتی در صورت قطع روسیه را بدهد.

در ژوئن 2019 ، پوتین گفت مسکو باید اطمینان حاصل کند که Runet می تواند به روشی قابل اعتماد برای محافظت در برابر سرورهای خارج از کنترل روسیه در سایر کشورها که خاموش هستند و عملیات آنها به خطر بیفتد ، عمل کند.

RBC گزارش داد ، تنظیم کننده ارتباطات دولتی Roskomnadzor گفت که این آزمایشات برای بهبود یکپارچگی ، ثبات و امنیت زیرساخت های اینترنتی روسیه است.

طبق گفته تجهیزات نصب شده بعنوان بخشی از آزمایشات توسط Roskomnadzor برای کاهش سرعت شبکه اجتماعی توییتر از ماه مارس به دلیل عدم حذف محتوای غیرقانونی توسط مسکو استفاده شده است.


اشتراک گذاری و دانلود مقاله :

دانلود مقاله تاریخ بارگذاری : 1401/02/25

شما میتوانید از طریق فرم زیر سوالات و نظرات خود را ارسال نمایید.

سایر مقالات از این دسته

در اوکراین چه اتفاقی می افتد؟

ولودیمیر زلنسکی گفت: لادیمیر پوتین در یک واقعیت جایگزی نساخته شده زندگی می کند و به طور کامل نمی داند چه خبر است در اوکراین. ...

ترس از تهاجم جدید روسیه به اوکراین

در امتداد مرز شمالی اوکراین با روسیه ، ترس از تهاجم جدید وجود دارد. اکنون، پس از شکست دادن روس ها - در طی هفته ها نبرد و با ...

جمع کننده سرمایه ترامپ متهم شد

توماس جی باراک جونیور ، دوست نزدیک رئیس جمهور سابق دونالد جی ترامپ و یکی از مهمترین جمع آورندگان صندوق مبارزات انتخاباتی ...

جمهوری خواهان ضد ترامپ

نانسی پلوسی روز پنجشنبه پیشنهاد كرد كه جمهوری خواهان بیشتری را برای تحقیق در 6 ژانویه انتخاب كند. كمتر از 24 ساعت پس از ...